Akustické molitany – nepodceňujte výběr. Ne všechny jsou bezpečné!

Zřizujete nahrávací studio, orchestrovou zkušebnu, hudební klub či si jen chcete vylepšit svůj byt nebo pokoj pro lepší požitek z hudby? Víte ale, že nejlevnější akustické molitany nejsou zrovna bezpečné?

Doba, kdy se akustika prostoru řešila pomocí plat od vajec, rozvěšováním závěsů či koberců po stěnách, je už dávno za námi. Řešení nebývalo ani vzhledné, natož bezpečné. V případě vzplanutí dokázala tato „vylepšení“ udělat nepěknou paseku. Hoření takových předmětů a látek produkuje jedovaté zplodiny. Když se vám vznítí v uzavřené místnosti, hrozí zde přítomným osobám nejen riziko uhoření, ale ještě spíše riziko otravy nadýcháním.

Postupem času podomácku vyráběná vylepšení začaly nahrazovat designové, bezpečné a zároveň cenově dostupné akustické molitany. Bezpečnost tkví v obsahu tzv. zpomalovačů, neboli retardérů hoření, kterými jsou akustické molitany ošetřeny už v rámci výrobního procesu. Díky tomu nemůže dojít k jejich rychlému vznícení ani doutnání, tudíž ani produkci jedovatých plynů. Potenciálně ohrožené osoby mají díky tomu daleko víc času k evakuaci z ohroženého prostoru.

Při výběru si ale dejte dobrý pozor. Někteří prodejci chtějí ušetřit kupujícím peníze, proto prodávají varianty akustických polyuretanových pěn bez ošetření hořlavosti. Ptáte se, jak poznat nehořlavý akustický molitan, respektive molitan se sníženou hořlavostí? Zpravidla nese označení např. CME, RF, RX apod. Tyto molitany bývají sice o něco dražší, ale jak vysoká je cena za zachování zdraví, či dokonce života? Pokud není vysloveně uvedeno, že se jedná o nehořlavý akustický molitan, doporučujeme se na tuto informaci vždy doptat.

Na Molitany.com máte k dispozici širokou nabídku nehořlavých akustických molitanů. Dbáme na bezpečí a spokojenost našich zákazníků a rozhodně nechceme slevovat z kvality, na kterou jsou naši zákazníci zvyklí.

Vyberte si z naší nabídky akustických molitanů různých tvarů, velikostí a rozměrů.

Pokud náhodou nevyberete nebo budete mít jakékoli dotazy, kontaktujte přímo nás na telefon 485 160 520 nebo email info@libea.cz.

Mile rádi se Vám budeme věnovat.

DomůObchod
Hledat