Matrace

Zpravidla 1/3 svého života prospíme. Předpokladem klidného a kvalitního spánku je volba správné matrace. V dnešní době jsou matrace vyráběny z polyuretanových pěn. Tyto pěny vynikají svojí elasticitou, prodyšností, schopností  kopírovat tvar lidského těla, jsou pevné a mají vyhovující životnost. Doporučovanou pěnou je speciální, vysoce kvalitní „studená pěna“. Proti klasickým pěnám má jemnější strukturu, vyšší tvarovou stálost a životnost. Dalšími kvalitními materiály jsou viscoelastická pěna, označovaná jako „paměťová (líná) pěna“, která se používá jako vrchní vrstva na změkčení a zkvalitnění matrace. Pro osoby upřednostňující tvrdší lůžko jsou určeny matrace tvořené RE pojenou deskou, která tvoří pevné vnitřní jádro matrace.

ATYPICKÉ MATRACE PRO TÁBORY

Pro letní dětské tábory a kempy, chataře a karavanisty nabízíme zakázkovou výrobu levných matrací v požadovaných rozměrech délky, šířky i výšky. Na molitanovou (PUR) desku vhodné hustoty ušijeme snímatelný potah na zip. Potah může být v hladkém ekonomickém provedení nebo může být vylepšen změkčujícím proševem.
Pro sdělení ceny Vámi požadované matrace nás, prosím, kontaktuje na tel: 485160518, 520 nebo na mail: info@libea.cz.

Matrace pro tábory, obrázek se otevře v novém okně         Matrace - detail uzávěru, obrázek se otevře v novém okně


MATRACE PRO UBYTOVNY A ŠKOLNÍ INTERNÁTY

Pro hromadná ubytovací zařízení navrhneme vhodnou materiálovou skladbu matrace podle Vašich požadavků i s ohledem na hospodárnost pořízení a užívání výrobku.
 
Příklady matrací:
 
MATRACE SENDVIČ

Matrace SENDVIČ 011, obrázek se otevře v novém okně  matrace 3, obrázek se otevře v novém okně

Velmi žádaná, kvalitní matrace sendvičového typu. Je tvořena dvěmi vrstvami tvarované polyuretanové pěny, mezi které je vložena deska RE pěny, zvyšující  nosnost matrace. Matrace je vhodná zejména pro osoby, které upřednostňují tvrdší lůžko. Doporučené uložení tohoto typu matrace je na pevný nebo polohovací lamelový rošt, případně na děrovanou desku.
Jádro matrace je složeno ze dvou profilovaných desek z vysoce kvalitní polyurethanové pěny RP 3533 a RP3048, mezi které je vložena výztuž z pojeného polyuretanu RE80.
Rozměr jádra matrace činí 200x90x14 cm, výška matrace vč. potahu je 16 cm a váha celé matrace je 12,5 kg. Jádro matrace je uloženo do snímatelného prošívaného potahu CHARLOTE. Potah je opatřený zipem a je pratelný.
Materiálové složení i rozměr matrace je možné individuálně upravovat podle vašich požadavků.

MATRACE COMFORT

Matrace COMFORT SOFT 013, obrázek se otevře v novém okně Matrace COMFORT SOFT 014, obrázek se otevře v novém okně matrace  5, obrázek se otevře v novém okně

Mimořádně oblíbená oboustranná matrace COMFORT se 7 anatomickými zónami zajišťuje velmi kvalitní spánek a relaxaci. Příčné prořezy určující jednotlivé anatomické zóny zajišťují velmi dobré provětrávání matrace a odvod vlhkosti. V matraci nejsou použita žádná lepidla. Je vhodná pro uložení na lamelové rošty, ale i do starších typů postelí s laťkovým roštem nebo s děrovanou deskou.
Jádro matrace je tvořeno studenou pěnou RL 3534, rozměr jádra činí 200x90x14 cm, výška matrace vč. potahu je 16 cm, hmotnost celé matrace je 9,5 kg. Jádro matrace je uloženo do snímatelného prošívaného potahu CHARLOTE. Potah je opatřený zipem a je pratelný.
Studená pěna vyniká výbornou elasticitou (tvárností), vynikající pružností a zaručuje velmi dlouhou životnost. To znamená, že by se neměla tak snadno proležet. Jedná se o vysoce kvalitní HR pěnu nové generace, která má oproti klasickým PUR pěnám jemnější strukturu. Pěna je tvořena otevřenými buňkami s velkými póry, což umožňuje zvýšenou prodyšnost a perfektní tepelnou vodivost. Díky těmto vlastnostem se lidské tělo v místě dotyku nepřehřívá. Studená pěna se svými parametry vyrovnává latexu a pružností může nahradit pružinové matrace. Matrace ze studené pěny tedy spojuje výhody jednotlivých typů matrací (latex, pružiny, polyuretan).

MATRACE EUCATERM LUX

Matrace EUCATERM 016, obrázek se otevře v novém okně Matrace EUCATERM 015, obrázek se otevře v novém okně Matrace EUCATERM 017, obrázek se otevře v novém okně matrace  5, obrázek se otevře v novém okně

Luxusní pětizónová profilovaná matrace EUCATERM LUX má jádro tvořené dvěma důmyslně prořezanými dílci hřebenově složenými do sebe. Jedna strana matracového jádra je vytvořena z viskoelastické pěny s paměťovým efektem (tzv. líná pěna) s označením GV 5030. Druhou stranu tvoří vysoce odolná HR pěna (tzv. studená pěna) s označením RL 3544. Tuto matraci je možno použít oboustranně s tím, že jedna strana je měkčí a druhá strana je tvrdší. Výrobek je složen opět bez použití lepidel. Tato pěnová matrace je vhodná pro umístění na lamelový pevný nebo polohovací rošt.
Rozměr jádra matrace činí 200x90x14 cm,výška matrace vč. potahu je 16 cm a hmotnost celé matrace je 13 kg. Jádro matrace je uloženo do snímatelného prošívaného potahu CHARLOTE. Potah je opatřený zipem a je pratelný.
Viscoelastická pěna (líná pěna) s paměťovým efektem pochází z laboratoří americké NASA a pro využití na matrace byla uvolněna licence v roce 2000. Matrace s paměťovou pěnou jsou velmi vhodné pro osoby trpícími nemocemi páteře, případně pro dlouhodobě upoutané na lůžko. Mají totiž antidekubitní účinky proti proleženinám, vykazují minimální bodový tlak a vynikají špičkovou tvárností.
Nosná vrstva jádra matrace je vytvořena ze studené pěny, která vyniká dlouhou životností, tvárností a tvarovou stálostí.

MATRACE KERRY HR

Matrace KERRY HR 006, obrázek se otevře v novém okně Matrace KERRY HR 005, obrázek se otevře v novém okně Matrace KERRY HR 007, obrázek se otevře v novém okně Matracový potah Charlote, obrázek se otevře v novém okně

KERRY HR patří mezi luxusní typy pětizónových profilovaných matrací vyráběných bez použití lepidel. Speciální jádro matrace tvoří dva zámkově prořezané dílce vysoce kvalitních HR studených pěn. Jednu stranu jádra tvoří profilovaná deska studené pěny RL 4036, druhou stranu deska rovněž studené pěny RL 3544. Matraci je možno použít oboustranně s tím, že jedna strana je měkčí a druhá strana je tvrdší. Tato pěnová matrace je vhodná pro uložení na lamelový rošt pevný i polohovací.
Rozměr jádra matrace činí 200x90x14 cm, výška matrace vč. potahu je 16 cm a hmotnost celé matrace je 11 kg. Jádro matrace je uloženo do snímatelného prošívaného potahu CHARLOTE. Potah je opatřený zipem a je pratelný.
Životnost matrací vyrobených ze studených pěn je určena hustotou pěny. Studená pěna o objemové hmotnosti 35 kg/m3 – 11 let, 40 kg/m3 – 14 let.  Matrace ze studené pěny oproti latexu nemusí být uloženy pouze na lamelovém roštu, ale i na jakémkoliv pevném podkladu.

VYROVNÁVACÍ MATRACE VISCO

Vyrovnávací matrace VISCO, obrázek se otevře v novém okně

Smyslem využití vyrovnávací matrace je zkvalitnění a vyrovnání povrchu obvykle starších matrací. Jádro vyrovnávací matrace VISCO je tvořeno paměťovou pěnou (líná pěna) GV 5030.
Rozměr jádra vyrovnávací matrace činí 200x90x5 cm, výška včetně potahu činí 7 cm . Jádro matrace je uloženo do snímatelného prošívaného potahu CHARLOTE. Potah je opatřený zipem a je pratelný.

VYROVNÁVACÍ MATRACE HR

Jádro vyrovnávací matrace HR je tvořeno studenou pěnou vysoké kvality RL 4036.
Rozměr jádra vyrovnávací matrace činí 200x90x5 cm, výška včetně potahu činí 7 cm. Jádro matrace je uloženo do snímatelného prošívaného potahu CHARLOTE. Potah je opatřený zipem a je pratelný.

CHRÁNIČ MATRACE S PVC ZÁTĚREM

PVC, obrázek se otevře v novém okně

Hygienický matracový chránič chrání matraci před znečištěním díky nepropustné vrstvě PVC. Je voděodolný. Možnost praní do 95°C. Kvalita materiálu umožňuje praní výrobku až 250krát. Vrchní materiál je bavlněné froté. Chránič je určen pouze na vrchní stranu matrace a je uchycen gumou přes rohy matrace. Tento výrobek se těší oblibě díky prověření dlouhodobým používáním.

Standardní rozměry:
dětské –  70×140 cm
jednolůžko – 90×200 cm

Ostatní rozměry matracových chráničů na objednávku: 60×120 cm, 80×200 cm, 100×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm, 200×200 cm.
Možno zajistit výrobu i v atypických rozměrech.


SUPERABSORBENT

Podložka má rozměr 70×90 cm a je tvořena pětivrstvou extrémně savou tkaninou, která dokáže absorbovat až 2,5 l vody na m2. Podložku je možno prát do 95°C a lze ji sušit v bubnové sušičce.
Materiálové složení: 90% polyester, 10% polyuretan.
Superabsorbent je velmi vhodný k domácímu použití, ale zejména pro domovy seniorů, nemocnice, dětká zařízení, případně hotely.
Použití modrou barvou k matraci.

Superabsorbent, obrázek se otevře v novém okně

MATRACOVÝ CHRÁNIČ KAMILKA

Chrání matraci před znečištěním, ale zároveň má změkčující funkci pro dlouhodobě ležící. Gumy na rozích slouží k pevnému zachycení na matraci. Před použitím je nutno výrobek vyprat z důvodu odstranění přebytečných vláken uvolněných po vyčesání materiálu.
Materiál: 100% bavlna. Praní na60°C.
Běžný rozměr: 90×200 cm.

Kamilka, obrázek se otevře v novém okně

Rozměry na objednávku:
100×200 cm, 140×200, 160×200 a 180×200 cm.