Jak na lepení molitanů? S lepidly CONATO to jde snadno.

Potřebujete slepit molitan a nejste si jistí, jaké lepidlo použít? V nabídce našeho shopu naleznete řadu k tomu určených lepidel o kontaktních stříkatelných lepidel v plechovce po lepidla ve spreji. Pro pohodlnou manipulaci při slepování menších ploch jsou ideální právě lepidla ve spreji značky CONATO.

Jaká je životnost – trvanlivost lepidel řady CONATO ve spreji, doba expirace?

Doba expirace je uvedena na každém balení a standardně činí dobu 2 let. Výrobce prováděl zkoušky lepidel ve stáří 5 až 8 let a potvrdil nám, že i tato lepidla stále fungovala a jejich použití nebylo nijak omezeno.

Při skladování je třeba dbát na to, aby lepidla nezmrzla. To se týká hlavně propanu, hnacího plynu ve spreji.

Lze použít lepidla řady CONATO při teplotě nižší než 5 ° C ?

Lepidlo CONATO UG  i CONATO CAR ve spreji lze používat i při nižších teplotách než je 5 ° C, jen je potřeba počítat s prodloužením doby zavadnutí lepení.

Jaké materiály lze slepovat lepidly řady CONATO?

Obecně lze říci, že lepidla ve spreji CONATO UG A CONATO CAR slepují materiály “savé-savé”, “nesavé-savé” i “nesavé-nesavé”. Takže z obvyklých materiálů jde o sádrokarton, dřevo, dřevotřísku, desky z hoblin, zdivo, omítky, plech, kov a samozřejmě PUR pěny (molitan), pojené molitanové desky typu RE, akustické molitanové tvary apod.

Pozor na podklad slepovaných ploch – musí být odmaštěný a zbavený prachu.

Jaký typ lepidla z řady CONATO a kdy použít?

Záleží na síle a zatížení slepovaného spoje. Levnějsí lepidlo CONATO UG CONTACT lze využít pro lepení molitanů na libovolné materiály.

Pokud jsou ovšem lepené molitany např. na strop nebo šikmé plochy s větší hmotností na m2 nelze lepidlo UG CONTACT použít. Pro tyto případy je lepší použít lepidlo CONATO CAR CONTACT. Podobně jako pro lepení pojených molitanových desek typu RE v tloušťce od 5 cm na stropy je použití lepidla CONATO CAR CONTACT již nutné.

Levnější lepidlo UG CONTACT má řídkou konzistenci a používá se také na vytváření adhezního můstku – penetraci sádrokartonu, omítek, akrylové malby, cihel, tvárnic apod. ve stavebnictví. 

Lepidlo CONATO UG contact

Katalogové číslo: ZB1059 Kategorie: Štítky: ,

330  s DPH

Vysokoproduktivní čalounické lepidlo ve sprejiLepidlo CONATO CAR contact

Katalogové číslo: ZB1060 Kategorie: Štítky: ,

430  s DPH

Lepidlo pro auto-čalouněníDomůObchod
Hledat