Připravujete bazén nebo jezírko na sezónu? Vyzkoušejte levnou a efektivní molitanovou filtraci!

Letní sezóna je už v plném proudu, během teplých i méně teplých dnů není radno podceňovat péči o bazén. Molitanová filtrace je ideálním řešením.  

Cenově dostupný, efektivní, variabilní

Nezanedbatelnou součástí takové přípravy je ověření funkčnosti a důkladné vyčištění filtračního systému. Často se stává, že je nutné po zimě provést výměnu filtrů. Vyzkoušeli jste už filtrační molitan na kapaliny? Je to cenově dostupná, efektivní a nadmíru variabilní možnost pro udržování kvality vody v jezírkách a bazénech. Filtrační molitan lze mnohdy snadno vyčistit a použít opakovaně.

Široké využití

Vodní filtrační molitan, jinak také biomolitan, nebo bioakvacit je speciální druh filtru vhodný k mechanické a biologické filtraci vody v bazénech, akváriích, zahradních jezírkách. Bývá používán i k tzv. hydroponnímu pěstování rostlin.

Zdravotně nezávadný, biologicky aktivní

Molitanové filtry na vodu jsou vyrobené z modré etherové pěny. Jsou zdravotně nezávadné a neuvolňují do vody toxické látky. Toto filtrační médium je tvořeno otevřenou strukturou drobných kanálků, které vytvářejí velkou plochu pro zachycování nečistot. Vytváří vhodné prostředí i pro osídlení filtračními bakteriemi, které z vody biologicky odbourávají nečistoty.

Molitanové filtry jsou velmi účinné při odstraňování různých nečistot, jako jsou např. zbytky potravy, řasy, prach a různé mikroorganismy. Mohou být použity jako samostatný filtr nebo jako součást většího filtru, jako je například tzv. kaskádový filtr.

V nabídce našeho e-shopu naleznete vodní filtrační molitan ve 4 typech hrubosti od nejhrubší (PPI 10) po nejjemnější (PPI 45). Údaj PPI (pores per inch) udává počet pórů na palec. Zakoupit můžete molitanové desky ve výškách a rozměrech, které si jednoduše upravíte na požadovaný rozměr pomocí nože, řezáku či nůžek.

DomůObchod
Hledat