Šetrnost, variabilita, design: Jak zabalit křehký předmět, aby ho neponičil ani váš oblíbený přepravce?

Všichni to máme ještě v živé paměti: předvánoční shon v plném proudu, nervozita graduje a přinaštvaný šofér nasmlouvané přepravní společnosti si tu a tam lehkým kopem svlaží vztek na provokativně vyhlížející bedně.
Na vás pak čeká nemilé překvapení v podobě sypajících se střepů původního obsahu krabice. Reklamace? Nemilé pro koncového zákazníka i pro odesílatele. Jak tomu předejít? Dejte šanci molitanu. 

Molitan (PUR pěna) je díky svým vlastnostem – pružnosti, tvárnosti, širokému spektru objemových hmotností a odporů proti stlačení (čili tuhostí) – ideálním materiálem pro ukládání a balení různých výrobků, polotovarů, nářadí, instrumentů apod.

Pro standardní balení – aneb přizpůsobte si, zabalte a buďte v klidu

Pro standardní balení jsou vhodné molitanové desky ve výškách od 5 mm. Do tohoto molitanu zabalíte vše od skla přes zdravotnické komplementy po letecké motory. Molitan můžete podle potřeby variabilně upravovat, jednoduše zkracovat a zároveň budete mít jistotu, že jste pro bezpečí vašeho zboží udělali maximum.

Nejen pro designové balení – aneb zabalte a kochejte se

Pro balení křehčích předmětů i objemnějších velikostí (např. umělecké předměty, stroje a zařízení), nebo pro designově náročnější zákazníky doporučujeme tzv. molitanové tvarovky v profilu NOP a VLNKA – v dostání v bílé i černé barvě.

V černé antracitové barvě u nás seženete rovněž jednoduché molitanové desky typu 2430. Na tomto materiálu nádherně vyniknou světlé předměty. Vhodný je např. do dárkových krabiček na šperky – famózně vyniknou šperky ze stříbra, bílého zlata či platiny.

Pokud chcete do dárkové krabičky naopak bílý molitan, sáhněte buď po výše uvedeném typu 1820, nebo 2030, nebo 2440.

Když potřebujete mít opravdu jistotu – aneb zabalte a klidně spěte

Pro maximálně šetrné a bezpečné balení robustních a křehkých předmětů doporučujeme molitanové desky vysoké tuhosti z pojeného molitanu typu RE. Je sice těžší, ale díky tomu poskytuje vysokou ochranu, a dokonce působí termoizolačně.

Když nevyhovuje nic z nabídky našeho e-shopu – aneb zadejte míry a nechte si od nás poradit

Jako vždy nabízíme úpravu různých typů molitanu na míru. Vyrobíme téměř jakýkoliv složitější tvar podle nákresu – např. pro lahev, hudební nástroj nebo zbraň.
K zadání poptávky využijte jednoduše náš poptávkový formulář Řezání molitanu na míru.

DomůObchod
Hledat